Srpen 2008

Bobule, nevinně o víně

31. srpna 2008 v 21:26 | Bedna
Bobule

Bobule
Letní komedie debutujícího režiséra Tomáše Bařiny nás zavádí do poeticky proteplené Moravy, země oplývající krásnými slečnami i chlapáckými chasníky, ale hlavně dobrým vínem. Alespoň takto je tato krajina ve filmu ideálně prezentována po způsobu francouzské Provence nebo jižní Itálie spolu s dojemně melodickou skladbou skupiny Kryštof a zpěvem Richarda Krajča.
Typicky moravské atributy jako je řeč, sklípky, kultura vína a jeho pití a život obyvatel spjatých úzce s přírodou, jsou zde místy lacině podlézavým způsobem využity pro humor hrubšího kalibru. Jedná se například o dvakrát využitý motiv vybuchujícího burčáku, který působí podobně jako další gagy na toto téma křečovitě. Autorský postoj kolísá mezi poetickým obdivem k Moravě, který je ale na druhé straně živnou půdou pro pubertální parodii. Tento v podtextu rušivý rozpor lze přirovnat nejen k výletu řady pražských postav na Moravu (včetně dvojice hlavních hrdinů), ale i přeneseně k poznávací návštěvě pražských filmařů, natáčejících na Moravě, kteří si přijeli povyrazit na moravský způsob.
Scenáristicky se film zdá být do značné míry inspirován trojicí známých filmů v rámci světové kinematografie - Chyť mě, když to dokážeš, Dobrý ročník a Bokovka. To vede do značné míry ke stylově zmatenému dojmu a navíc ve srovnání s výše uvedenými originály Bobule pokulhávají. I pejsek s kočičkou mysleli, že když do dortu dají všechno dobré, budou mít dobrý dort, ale výsledek dopadl přesně naopak.
Chyť mě, když to dokážeš inspirovalo linii dvojice hlavních postav. Problém je, že ani jedna z nich nepůsobí dostatečně prohnaně na to, aby byla schopná absolvovat to, co je ve filmu předvedeno. Bohužel postava Jirky Lukáše Langmajera (bratr herce Jiřího Langmajera) je naprosto prvoplánová a omrzí se už po několika úvodních scénách neustálým žvatláním o různých způsobech balení dívek. Honzovi Kryštofa Hádka by zase raději divák věřil hodného kluka s trochu nevyjasněným postojem k životu než drzého přeborníka v proměnách identit.
O poznání výraznější i povedeněji zpracovaná je linie, kterou lze přirovnat ke kultovním filmům o Provence i víně Dobrý ročník a Bokovka. Městský hrdina zde také zažívá renesanci základních životních hodnot, tedy vztahu k sobě samému a především nalezení lásky. Tu v případě Bobulí reprezentuje výjimečně nadaná i krásná Tereza Voříšková v postavě Kláry, která nenechá jediného mužského diváka v kině v klidu. Herečka je nejen typově do role vhodně obsazena, ale svým přirozeným výkonem navíc přesně zapadá do venkovského prostředí v roli, kterou už s úspěchem obhájila v aktuálním filmu Bohdana Slámy Venkovský učitel.
Ve filmu se navíc objevuje řada klasických herců české kinematografie ve vedlejších rolích. Právě oni vytvářejí absurdně na malém poli postavy ve filmu nejživější, i když nedostatek prostoru je zplošťuje jen do úrovně typů. Jedná se hlavně o dědu Lubomíra Lipského, prototyp moravského vinaře Václava Postráneckého, bláznivého souseda Vladimíra Táborského nebo Moraváka v provedení Jana Skopečka. Škoda, že tvůrci nedali větší pole působnosti ve scénáři těmto postavám, jejichž herecký potenciál by mohl pod citlivým režijním vedením velmi prohloubit a proživit místy vyprahlou půdu vyprávění.
Bobule jsou přes řadu rozpačitých momentů příjemným filmem díky vnitřnímu nadšenectví a vložené tvůrčí pozitivní energii. Zahřejí ale jen na povrchu jako moravské víno ze supermarketu, namísto z domácího sklípku, o kterém je obecně známo, že je nejlepší.

Režie: Tomáš Bařina, hrají: Kryštof Hádek (Honza), Lukáš Langmajer (Jirka), Lubomír Lipský (děda), Tereza Voříšková (Klára), Václav Postránecký (Vinař), Miroslav Táborský (Vinař), Jan Skopeček (Moravák), Tomáš Matonoha (Milenec)

Celkové hodnocení: 50%
Honza je sympatický inteligentní podvodníček, který se rozhodl splnit životní sen svému nemocnému dědovi. Zařídí mu cestu do světa. Aniž to tuší, splní si tím i svůj sen. Najde to, co hledal a po čem toužil. To ale na začátku netuší. Příběh je potvrzením moudra, že když už se moc v životě plácáš, je nejlepší se vrátit ke kořenům.

Spřátelen

31. srpna 2008 v 21:03 | Bedna
Niky....tady klik

Sb

31. srpna 2008 v 20:40 | Bedna
Teerka-jukněte

SBéčko

31. srpna 2008 v 19:35 | Bedna
SBéčko..........Kizzz

to je síla

31. srpna 2008 v 19:30 | Bedna
Madonna
Britney Spears
Pink
Christina Aguilera
Gwen Stefani
Jennifer Lopez
Hilary Duff
Ashlee Simpson
Eva Longoria
Jessica Alba

životopis

31. srpna 2008 v 16:27 | Bedna

Marilyn Manson

Zpěvák

Datum narození: 05.01.1969 Místo narození: Canton, Ohio, USA Znamení: Kozoroh
Marilyn Manson, vlastním jménem Brian Warner se narodil v dělnickém městě Caton.Vystudoval tam střední školu,ale potom se s rodiči přestěhoval na Floridu do Tampa Bay.Kde se věnoval novinařině.Seznámil se s kytaristou Scottem Mitchellem a založili skupinu,nyní známou jako Marilyn Manson - což je i jeho pseudonim. Marilyn, podle americké hvezdy Marilyn Monroe a Manson, podle zabijáka Charlese Mansona.Zárověň se věnoval novinářské práci,psal hudební kritiky.V roce 2001 začal chodit se striptérkou Ditou Von Teese.Vzali se 3.prosince 2005 v Irsku.Bezdětné manželství trval rok.Pár se rozešel 24.prosince 2006 a a o pět dní později podala Dita žádost o rozvod.Jako důvod uvedla "neslučitelné rozdíly". Rád čte Nietzcheho, Darwina, Freuda....Mezi nástroje,které ovládá patří bicí,kytara,baskytara,klávesy a flétna.V televizi občas sleduje kreslený seriál Scooby Doo. Mezi jeho největší kamarády patří Ozzy Osbourn, Paul Teahencze a Jimmy God. Jimmy God je zpěvák a je velkým fandou Marilyna Mansona a John 5. Jimmy zpívá v kapele Blessing. ZDROJ:osobnost.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/7/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Richard Krajčo

31. srpna 2008 v 16:24 | Bedna
Frontman skupiny Kryštof, také skvělí moderátor a herec, to všechno dohromady nás zavede k Richardovi.

Narodil se 1. června roku 1977. V roce 1993 byla založeno punkfolkové trio The Kryštof. V roce 1998 po zdařilém konkurzu začíná moderovat hitparádu české televize Medůza.V roce 1999 - první angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Role na uvítanou - Hamlet (nejmladší Hamlet v dějinách českého divadla). V roce 2000 dostal cenu od Alfréda Radoka v kategorii talent roku. Roku 2001 skupině Kryštof vychází debutová deska Magnetické pole.

Richard roku 2003 získává sošku za skladbu roku. Stává se členem činohry Národního divadla v Praze. V roce 2004 se objevuje ve filmech Post Coitum, Non plus ultras, Sametoví vrazi a roztáčí Hrubeše a Mareše, co jsou kamarádi do deště. Na podzim vychází třetí album Kryštof. - Mikrokosmos. Richard je za roli Richieho ve hře Láska a porozumění divadla Ungelt nominovám na cenu Thálie za nejlepší mužský herecký výkon a v anktetě Alfréda Radoka obsazuje jak čtvrté, tak i páté místo. Rok zavrušují zásnuby s Ivou FruhlingovouPo půl roce se však slavný pár rozvádí kvůli vysoké vytíženosti zpěváka, protože mladá zpěvačka nechtěla prý jeho aktivity tolerovat.

Roku 2005 si s kapelou Kryštof odnáší sošku dalšího Anděla. Tentokrát za nejlepší popalbum. Na předání svým výrokem ohledně Superstar opět rozčiluje národ. Od února moderuje na síti rádií Kiss hitparádu Musicbox. Na podzim natáčí film Comeback. Účinkoval v televizních filmech - Udělení milosti se zamítá a Z rodinného alba, povídkovém triptychu Trosečníci, seriálu O ztracené lásce. Objevoval se ve filmech: Post Coitum, Sametoví vrazi, Krysař, Non plus ultras, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Nuda v Brně - hlas. Také daboval ve filmu Auta hlavní postavičku Bleska McQueena a působí na ČT1 v seriálu Hraběnky.

UMĚLECKÉ ZKUŠENOSTI:
2007 Hudba

* Album Rubikon dostává 4 nominace na cenu APH Anděl
* Kapela Kryštof získává 3 Anděly

Moderování

* Vyhlášení cen APH Anděl 2006

Divadlo

* Nominace na Cenu Thálie v kategorii "Činohra - muži" - Nejlepší herec 2006

2006 Hudba

* Album Rubikon dostává platinovou desku
* Kapela Kryštof vyjíždí na turné Rubikon
* Frontmen kapely Kryštof (od roku 1993)
* Kapela Kryštof vydává čtvrté album s názvem Rubikon

Moderování

* TV hitparáda ČT Medúza (od roku 1998)
* Wave hitparáda na Českém rozhlase 4

Film

* Jaroslav Brabec-seriál ČT Hraběnky, jedna z hlavních rolí

Divadlo

* ND Praha
o W. Shakespeare - Richard III., role Richarda III.
o W.Shakespeare - Romeo a Julie, role Merkucia (od roku 2002 - hostování)
o Moliere - Lakomec, role Kleanta (od roku 2002)
o Sigarev - Černé mléko, hlavní role Levčik (od roku 2004)
* Divadlo Petra Bezruče - T. Williams - Skleněný zvěřinec, hlavní role Toma (od roku 1999)
* Divadlo Ungelt - J. Penhall - Láska a porozumění, hlavní role Richi (od roku 2003)

Dabing

* Společnost Pixar - Cars, role Blesk Mc Qiuna

2005 Hudba

* kapela Kryštof získává cenu APH Anděl (akademie populární hudby) za nejlepší pop album roku 2004 Mikrokosmos

Film

* Václav Křístek - Comeback
* Vladimír Morávek - Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště

2004 Hudba

* kapela Kryštof vydává třetí album s názvem Mikrokosmos

Film

* Juraj Jakubisko - Post Coitum
* Jakub Suk - Non plus ultras
* Jiří Svoboda - Sametoví vrazi

Divadlo

* ND Praha - A. Basseti - Prodavač duší, hlavní role Mladík
* nominace na cenu Thálie za roli Richieho ve hře Láska a porozumění
* 4. místo v anketě Alfréda Radoka za roli Levička ve hře Černé mléko
* 3. místo v anketě Alfréda Radoka za roli Richiho ve hře Láska a porozumění

2003 Divadlo

* stálý člen činohry ND v Praze nominace na cenu Alfréda Radoka za mužský herecký výkon v roli Hamlet- machina v ND

2002 Hudba

* kapela Kryštof vydává druhé album V siločarách, deska dostává 4 nominace na cenu APH Anděl
Film
* F. A. Brabec - Krysař

Divadlo

* ND Praha - Műller - Hamlet-machina, hlavní role Hamleta koliere (hostování)

2001 Hudba

* kapela Kryštof vydává debutové album Magnetické pole, deska dostává 5 nominací APH Anděl

2000 Film

* J. Svoboda - Udělení milosti se zamítá

Divadlo

* divadelní cena Alfréda Radoka v kategorii talent roku

1999 Divadlo

* angažmá v divadle Petra Bezruče v Ostravě
* W.Shakespeare - Hamleta, role Hamleta (nejmladší Hamlet v dějinách českého divadla)
* W.Sarovan - Tracyho tygr, hlavní role Tracy
* Na motivy řeckých mýtů - Orfeus a Eurydika, hlavní role Orfeus
* CH. Durang - Nevyléčitelní, hlavní role Bruce
* Fadějev - Mladá garda

Iva Fruhlingová-životopis

31. srpna 2008 v 16:21 | Bedna
Iva Frühlingová se narodila 11.05.1982 v Litvínově. Otec pracuje v chemických závodech a ve svém volném čase sochaří, maluje, píše, hraje na kytaru a miluje hudbu. Matka je rehabilitační pracovnice a jejími koníčky je psaní příběhů, próz a básniček, tanec a sport. Ivin dědeček z otcovy strany se narodil ve Francii a malé Ivě o této zemi často vyprávěl. Iva se do dědečkova vyprávění o Edith Piaf, Jacku Brelovi a Eiffelovce přímo zamilovala a od té doby snila o tom poznat Paříž.

Ve svých 14ti letech se do Paříže dostala pomocí konkurzu francouzské modelingové agentury. Od té doby žila Iva v Paříži, kde se svými přáteli založila skupinu Turn Over. Demonahrávka s jejím zpěvem se dostala do rukou popředních francouzských producentů Michéle Eliho a Thierryho Saida. Jejich spolupráce vyústila do podepsání smlouvy na 4 alba s vydavatelstvem Virgin Records.

První sólový album s názvem Litvínov zaznamenal ve Francouzsku a Belgii mimořádně příznivý ohlas a nasazené singly Oú Tu Veux Quand Tu Veux a La Muerte úspěšně bodovali v hitparádách v obou zmíněných zemích. Albu se velice dobře dařilo i v Česku a za svou prodejnost už dostalo Zlatou desku i Platinovou desku. V roce 2004 se Iva Frühlingová přestěhovala z Paříže zpátky do České republiky. V roce 2005 Iva se svou doprovodní kapelou hostovala na koncertním turné Anny K, v červenci pod producentským dohledem Creative Music House natočila v jejich bratislavském studiu svou druhou sólovou desku Baby Doll, která se na trh dostala v listopadu 2005.

Nové SBéčko

31. srpna 2008 v 16:12 | Bedna
SB♥---------další ♥SB

14.důvodů, proč je lepší být klukem

31. srpna 2008 v 12:26 | Bedna |  ◘Funny x)

14.důvodů proč je lepší být klukem...

 • Všechno na tvém obličeji může zůstat v přírodní barvě.
 • Na prázdniny potřebuješ maximálně jeden kufr.
 • Všechno vyžehlíš obyčejnou kytkou.
 • Fronty před pánskými záchodky bývají kratší minimálně o 80%.
 • Můžeš si dovolit zmoknout v bílém tričku.
 • Nemusíš všude s sebou nosit kabelku.
 • Tvé příjmení ti zůstane do smrti.
 • Po probuzení můžeš vypadnout z bytu do deseti minut.
 • Nemusíš se holit níž jak na krku.
 • Lidi ti neciví na hrudník, když se s nima bavíš.
 • Můžeš sedět s koleny od sebe a nezáleží na tom, co máš na sobě.
 • Můžeš si koupit kondom, aniž by si tě prodavač představoval svlečeného.
 • Dokážeš si sám otevřít sklenici s marmeládou.
 • Co je to vlastně celulitida ?

Odfuckuj kluky!!!

31. srpna 2008 v 12:24 | Bedna |  ◘Funny x)
Občas tě nějakej otravnej kluk pozlobí nějakou nepříjemnou otázkou? Tak ho vtipně odpálkuj! Tady jsou nějaký rady:
Kluk: Je tahle židle volná?
Holka: Je, a ta moje bude taky, jestli si přisedneš.

Kluk: Vidět tě nahou, umřu štěstím!
Holka: Vidět tě nahého, umřu smíchy.

Kluk: My jsme přece v baru za stejným účelem!
Holka: Jasně, jdeme sbalit nějaké roštěnky!

Kluk: Neviděli jsme se už někde?
Holka: Je to možný, dělám recepční na klinice pohlavních chorob!

Kluk: Pojedeme k tobě nebo ke mně?
Holka: Oboje: každý k sobě!

Kluk: My jsem se už někde viděli?
Holka: Jasně, proto už tam nechodím.

Kluk: Pro tebe půjdu až na kraj světa.
Holka: A můžu tam do tebe strčit?

Další SB

31. srpna 2008 v 12:19 | Bedna
Moje kámoška Terezka♥ Tady♥

=D

30. srpna 2008 v 22:35 | Bedna |  piCty

Nové SB

30. srpna 2008 v 22:30 | Bedna
Simča.........nové SB

a zas color

30. srpna 2008 v 22:24 | Bedna |  piCty

colorkky

30. srpna 2008 v 22:21 | Bedna |  piCty

Colorfull

30. srpna 2008 v 22:17 | Bedna |  piCty

Barvičky

30. srpna 2008 v 22:15 | Bedna |  piCty

Avril Lavigne

30. srpna 2008 v 22:01 | Bedna

Avrilka

30. srpna 2008 v 21:58 | Bedna